IGLOTERM, Chłodnictwo i klimatyzacja, sprzedaż, montaż, serwis

Zima kojarzy się nam przede wszystkim z zaparowanymi szybami i trudnym poruszaniem się z zasłoniętymi szybami po mieście.

Ćwiczymy wtedy swoją intuicję w poszukiwaniu drogi, której nie widać, a wciąż na niej jesteśmy… Czas jaki upłynie od włączenia nawiewów, aż do całkowitej przezroczystej wizji to często kilka ładnych kilometrów.

Nie wspominajmy o zagrożeniach, jakie stwarzamy na drodze, lepiej zastanowić się nad rozwiązaniem problemu. Ostatnio zostały przeprowadzone badania w związku z funkcjonowaniem klimatyzacji w porównaniu do zwykłego nawiewu.

Efekt był oczywisty. Samochód wyposażony w dobrze serwisowaną klimatyzację wymieniał pobraną jednostkę wilgotnego powietrza, na taką samą, ale osuszoną. Każdy logicznie myślący człowiek zauważy prosty wysuwający się wniosek, że musi być to kilkukrotnie efektywniejsze od zwykłego nawiewu.

Nie powinniśmy zatem rezygnować z funkcjonowania tej możliwości naszego samochodu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo wszystkich na drodze, odpowiedni komfort jazdy i obiektywne plusy.

NASZE USŁUGI OBEJMUJĄ MIĘDZY INNYMI :

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Napełnianie instalacji klimatyzacyjnych
Konserwacja instalacji klimatyzacyjnych

Odgrzybianie ( Odgrzybianie klimatyzacji należy przeprowadzać raz do roku. Powód jest bardzo prosty, grzyby nie powstają co kilka lat tylko nieustannie. Mimo, iż odgrzybimy nasz samochód to brzydkie zapachy znów powrócą. A jeśli sumiennie podejdziemy do sprawy i z odpowiednią częstotliwością będziemy przeprowadzać takie odgrzybianie to tym lepiej dla nas.
A może jesteś Alergikiem?
Większość z nas cierpi na różne alergie, bardzo często główną przyczyną kataru, są dla nas właśnie owe grzyby. I jeżeli wyobrazimy sobie ten cieknący zapchany nos, te trudności z oddychaniem, dźwięk wydmuchiwanego nosa a w koło nas tą stertę zużytych chusteczek higienicznych to głupotą będzie pozostawienie grzybków nienaruszonych.
Istnieje wiele metod na odgrzybianie, jedne są bardziej skuteczne inne mniej. Naturalnie istnieje pewna najskuteczniejsza metoda ale ona nie wchodzi w grę. Z przyczyn ekonomicznych. Miejscem powstawania naszych grzybów, pleśni, jest parownik, to do niego trzeba się dostać, jego wyczyścić i znów zamontować, jednakże to odpada gdyż parowniki są tak zamontowane że trzeba zdjąć całą przednią tapicerkę i koszty sięgają minimum 500 zł. A w dodatku tym sposobem nawet nie zniszczymy grzybów znajdujących się w innych miejscach, również w środku kabiny naszego samochodu.)